Etelä-Karjalan lastenkulttuurikeskus Metku

Luonto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partiotoiminta:

 

Etelä-Karjalan Partiolaiset  

Joutsenon Aino-tytöt

Lisätietoja riina.laine@eksote.fi

Joutsenon Nuotio-veljet

Lisätietoja jesse.kangaspunta@elisanet.fi

Korven Vaeltajat

Lisätietoja heini.t.jokinen@gmail.com

Lappeen Siniset

Lisätietoja Jesse Mikkola lippukunnanjohtaja@lappeensiniset.net

Lappeen Tuulitytöt

Lisätietoja Meeri Manninen meerimannin@gmail.com

Lappeenrannan Walliveljet

Lisätietoja mauri.huttunen@walliveljet.net

Lauritsalan Sinisiskot

Tommi Kiukas tommi.kuik3@gmail.com

Lauritsalan Siniveljet

Lisätietoja lauri.kouvo@siniveljet.net

Parveilijat

Lisätietoja Hanna Lange hanna.lange@gmail.com

Vuorenveikot

Lisätietoja Ilari Lattu i.lattu@luukku.com

Saimaan Vartiot

Lisätietoja Anni Kilpiä anni.kilpia@gmail.com

Taipalsaaren Taivaltajat

Lisätietoja Tuuli-Maria Holm tuuli-maria.holm@evl.fi

Lemin Erävä

Taavetin Korpihaukat

Lisätietoja Linda Suokas linda_suokas@hotmail.com

Savitaipaleen Samoajat

Enson partiosiskot

Lisätietoja Veera Parikka veera.parikka@gmail.com

Saimaan Sissit (Meripartiolippukunta)

Lisätietoja Oskari Pylkkönen saimaansissit@gmail.com

Tarmon tytöt

Lisätietoja Mari Kallio mari.kallio@gmail.com

Ruokolahden Erätoverit

Lisätietoja satu.antikainen@pp1.inet.fi

Rautjärven Rajankävijät

Parikkalan Ilvekset

Lisätietoja Olli Näreaho narska@hotmail.com

 

Retkeily- ja ulkoilumaastot

 

Lappeenranta:

Lisätietoja www.lappeenranta.fi

Imatra:

Lisätietoja www.imatra.fi ja https://vuoksenkalastuspuisto.fi/

Rautjärvi:

Lisätietoja www.rautjärvi.fi

Joutseno:

Lisätietoja www.joutseno.fi

Luumäki:

Lisätietoja www.luumäki.fi

Savitaipale:

Lisätietoja www.savitaipale.fi

Lemi:

Lisätietoja www.lemi.fi

Ruokolahti:

Lisätietoja www.ruokolahti.fi

Rauhan ja Ukonniemen alue

Jätä meille palautetta!